Griffit universiteti, Avstraliya
Professor Daniel Lund jahon oliy ta’lim yetakchiligida katta tajribaga ega. Xitoy, Saudiya Arabistoni, Solomon orollari va Pokistonda biznes maktabi dekani lavozimida ishlagan. Shuningdek, u Meksika, Qozog‘iston, Avstraliya va Xitoyning yetakchi universitetlarida professor-o‘qituvchi sifatida faoliyat yuritgan. Professor Lundning ta’lim va tadqiqotlari tashkilot samaradorligi, boshqaruv va yetakchilik samaradorligi, tashkilotlarga ta’sir qiluvchi strategik va insoniy omillar bilan bog’liq. U biznes ta’limida aniq va kerakli natijalarga qaratilgan amaliy yondashuvni qo’llaydi, Professor Lund butun dunyo boʻylab “Boshqaruv ta’limi” boʻyicha oʻquv kurslarini oʻtkazdi va asosiy eʼtiborni samarali yetakchilik, jamoani shakllantirish, ijodiy gʻoyalar yaratish, shaxsiyat taʼsiri va madaniyatlar oʻrtasidagi muzokaralarga qaratdi.
Professor Lund ko’plab hukumat, korporativ va xayriya kengashlarida maslahatchi bo’lgan va turli sohalarda keng konsalting portfolioga ega. U MITning Sloan Menejment maktabi xalqaro fakultet stipendianti va hozirda Jons Xopkins universitetida (AQSh) ta’lim yetakchiligi bo‘yicha fan doktorligi (EdD) ustida ishlamoqda. Akademiyadan oldin professor Lund Shimoliy Amerikaning tog‘-kon sanoati, musiqa, kino va televideniye sanoatida turli texnik, ijodiy va boshqaruv lavozimlarida ishlagan.
Professor Lund Griffit universitetida (Avstraliya) menejment bo’yicha doktorlik dissertatsiyasini oldi, York universiteti (Kanada) qoshidagi Schulich biznes maktabida MBA darajasini va Viktoriya universitetida (Kanada) falsafa va ingliz adabiyoti bo‘yicha bakalavr darajasini qo’lga kiritgan.

Faculty of Business Administration
Professor Daniel Lund has extensive experience in global higher education leadership. He has served as a business school dean in China, Saudi Arabia, the Solomon Islands, and Pakistan. He also served as a faculty member with leading universities in Mexico, Kazakhstan, Australia, and China. Prof. Lund’s teaching and research relate to organizational effectiveness, managerial and leadership effectiveness, and the strategic and human factors that affect organizations. He adopts a practical approach to business education that focuses on tangible, desirable outcomes. Prof. Lund has delivered Executive Education training courses around the globe, focusing on effective leadership, team building, creative idea generation, personality influence, and negotiations across cultures.
Professor Lund has been an advisor on numerous government, corporate, and charity boards and has an extensive consulting portfolio across industries. He is an International Faculty Fellow with MIT’s Sloan School of Management and is currently working on a Doctorate of Education (EdD) in educational leadership with Johns Hopkins University (USA). Prior to academia, Prof. Lund worked in the North American mining, music, film, and television industries in various technical, creative, and managerial positions.
Professor Lund received his Ph.D. degree in Management from Griffith University (Australia), MBA degree from the Schulich School of Business at York University (Canada), and BA in Philosophy and English Literature degree from the University of Victoria (Canada).